Policie ČR letos už popáté zveřejnila výzvu AUTOMATICKY – a Tým silniční bezpečnosti se k ní opět hrdě hlásí jako partner.
Ve středu odpoledne a v podvečer se u restaurace Dakota v Ostravě Zábřehu uskutečnila preventivně bezpečnostní akce zaměřená na cyklisty. Tým složený ze zástupců Týmu silniční bezpečnosti, Městské policie Ostrava a Policie České republiky zde v rámci projektu „Na kole jen s přilbou“ upozorňoval na důležitost bezpečného chování v silničním provozu.
Léto, cyklovýlety, zahrádky, vinné stezky a zastávka „na jedno“. Pro mnoho Čechů běžná součást sezóny. Jenže právě alkohol za řídítky kola zůstává jedním z největších a nejpodceňovanějších rizik českých silnic. Alkohol stojí za třetinou nehod cyklistů